Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Výměna oleje RC600C

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda



Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Litomyšl

PříspěvekZaslal: sobota 31 březen 2007, 21:27    Předmět: Výměna oleje RC600C Citovat

Chtěl bych poradit od zkušenějších gileristů něco k výměně motorového oleje. Jakou značku používáte , po kolika km měníte , jestli jednou za rok bez ohledu na ujeté km .Taky objem náplně - našel jsem tady na stránkách , že by to mělo být 2,2 l .Nevím jestli je někde měrka pro kontrolu množství při dolévání . Předem dík za radu . good
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra



Založen: 21.6.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pondělí 02 duben 2007, 18:06    Předmět: Citovat

U nás mi doporučili Denicol 15W50 PRO 2000 technosynthese, že to hodně používají jednobuchaři.Dobrá cena.Olej se mění co 4000km 2L a co 8000 měníš i s filtrem, tj. 2,2L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Strk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Otrokovice, RC 600

PříspěvekZaslal: úterý 03 duben 2007, 14:12    Předmět: Citovat

Zdarec, mám taky "RC 600" a maníci v prodejně s olejema mi doporučili polosyntetiku 15w50. Prej bohatě stačí - četl jsem tady na stránce, myslím, že to psal David, že do svojí rc 600 leje plnou syntetiku....
Já mám na to jiný názor - pokud už má motorka něco zasebou tak je lepší malinko hustější olej, který lépe vymezí vůle! Exclamation

Počet kilometrů nevím, ale zdá se mi 4000 dost málo.. Kde jste k té cifře došli? What
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 345
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: úterý 03 duben 2007, 17:44    Předmět: Citovat

Má tam bejt: 15W40 SAE-SF API-2,20l
Já tam leju Motul 15w/50 polosyntetiku. Náplň je 2,2l a výměna po 8000km - v praxi většinou to vyjde tak, že jednou za rok.
Akorát loni jsem to na jeden olej trošku přešvihnul Embarassed
Měrka je pod řadící pákou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda



Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Litomyšl

PříspěvekZaslal: úterý 03 duben 2007, 21:24    Předmět: Výměna oleje RC600C Citovat

Díky všem za rady . No ještě kdyby jste přidali zmínku k filtru -jak často (zřejmě s olejem) a tip , jaký typ tam dát . J i n a k je toto i tzv. oslí můstek k tématu PRAVOPIS a otázce správného užití výrazu tip/typ .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rolda
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 03 duben 2007, 23:55    Předmět: Citovat

Dlouho jsem tu nebyl a docela jsem se pobavil.O filtru jsem tu psal,je to v tipech na náhradní díly.Co se oleje týče zkuste se podívat na odkaz níže a udělejt si svůj názor co tam nalejete.
http://www.saabinfo.net/files/pdf/oleje_mytus/AutoEXPERT_Mytus_06.pdf
Návrat nahoru
Petr Strk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Otrokovice, RC 600

PříspěvekZaslal: středa 04 duben 2007, 10:46    Předmět: výměna oleje Citovat

Díky za odkaz.... Určitě je lepší přečíst si něco od odborníka, než o tom kecat a vymýšlet jak to asi funguje.... Ale myslím, že jsme nebyli moc daleko od pravdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra



Založen: 21.6.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: středa 04 duben 2007, 16:56    Předmět: Citovat

Díval jsem se do manuálu a je tam výměna oleje co 4000. Samozřejmě jsou v dnešní době kvalitnější oleje než 15 léty, takže se asi dá olej měnit později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rolda
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 04 duben 2007, 19:21    Předmět: Citovat

U polosyntetiky 10000km u syntetiky až 15000.Osobně dávám přednost kvalitě,takže leju syntetiku Castrol 5W40 cca 300kč za litr.Cenově se to moc neprodraží protože ho můžu měnit po delší době.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist