Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


RTX vs. RX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kudrna56



Založen: 15.6.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: neděle 15 červen 2014, 11:05    Předmět: RTX vs. RX Citovat

Mám pár otázek, ohledně těchto dvou strojů.. Mám RTX 125, je bez přívěry, r.v 1986. Chci se zeptat, zda je přívěra o hodně více na tom motoru poznat. Dále, zdali by se dala po usazení válce z rx s přívěrou přívěra zapojit a fungovala takže, jsou válce totožné?? Jedná se o manuální nebo elektronickou přívěru?

Máte s tím někdo osobní zkušenost? poraďte.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dejv



Založen: 14.3.2013
Příspěvky: 44
Bydliště: Všetaty

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10 červenec 2014, 21:25    Předmět: Citovat

přívěra je poznat dost s a to dost hodně. přidává cca 8-10koní. Ale také se razatně zvýší spotřeba až o 2litry. se starám válce bez přívěry jen s jazíčkovým sáním lze v klidu jezdit za 4,5-5,5L ale s přívěrou vás to bude nutit gasovat, páč to je jede a tam budete na 7l minimálně... v odlišnostech konstrukci válců neporadím, ale možná budou i jiné kartery (spodní výplach)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kudrna56



Založen: 15.6.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pátek 11 červenec 2014, 17:17    Předmět: Citovat

No, bylo by fajn mít motor s přívěrou..

Ještě bych chtěl vědět, jak se nastavuje předstih na motocyklu gilera RTX, usoudil jsem, že ryska na rotoru, musí protínat rysku na statoru... a na kartrech jsem objevil další rysku ( nachází se na horní straně, jakoby pod válcem...)
A tak chci vědět, jestli to muže být ryska z výroby a mají být všechny tři rysky v zákrytu... V tom by nastával můj problém, neboť bych v tomto případě musel omotat kabely vedoucí ze statoru o takových 270 stupňů okolo abych dosáhly rysky na kartru, což není možné, neboť v kartrech není místo na vedení kabelu touto cestou...( rotor by kabely při otáčení zničil)

tedy se ptám, je možné, že tam bylo dané zapalování z jiného typu gilery, které má posunutý vývod kabelů ze statoru , nebo všechny statory mají vývod kabelů ve stejném místě, bez rozdílu?

Nemůžu totiž přijít na to, kde má být předstih nastaven, nebot když mi motorka chytně a na jedničku se už i rozjedu.. potom začne jakoby poskakovat.. to znamená, že mi přijde jakoby byla směs zapalována nestejnoměrně... ale jakmile posunu zapalování i o kousek jiným směrem ( abych zkusil jiný předstih .. je to jen horší) nevím co s tim mám dělat..

Omlouvám se za složité vysvětlování, ale nevím jak jinak to napsat ...

Předem děkuji za jakoukoli radu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist