Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


RC 600 C - spotřeba, ventilátory

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
houba



Založen: 22.8.2006
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31 srpen 2006, 08:38    Předmět: RC 600 C - spotřeba, ventilátory Citovat

Tak zhruba po první sezóně konstatuji : proběhla bez závad ( najeto cca 5000 km), spotřeba vycházela pravidelně na 6,2 l/100km a celkem často spínaly ventilátory - hlavně na semaforech a vůbec ve městě. Je to u RCčka v normě nebo se mám začít bát? Houba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31 srpen 2006, 13:28    Předmět: Ventilátory Citovat

No, pokud se ti ta voda nikdy neuvaří, tak bych se nebál (zhoršovat se to snad nebude), ale normální to není. Já mám RC6oo asi 6 let, a za tu dobu se mi sepnuli ventilátory asi 4x a to buď když to dostávalo čočku v těžkým ternénu v nízký rychlosti a vedru, nebo když to stojí fakt dlouho na místě. Rolda a Tonda co mají Gilery Nordwest (stejnej motor), tak taky skoro nevědí o ventilátorech. Ale třeba Libkinovi a Lukášovi (RC6oo) běžej ventilátory taky každou chvíli asi jako tobě, ale neuvaří se jim to (to je základ).
Tak nevím. Důvodů může bejt samozřejmně celá řada. Chce to prostě zjistit, jaká je skutečná teplota, jestli se to neuvaří a jestli třeba ventilátory nespínají zbytečně brzo. Jestli ne, tak bych zkontroloval termostat a zkontroloval bych, jestli ti dobře choděj okruhy (krátkej a přes chladiče)....



Kdyžtak si pročti ještě "Priehrivanie motoru RC125" ve "Dvoutaktech" , tam jsme to taky řešili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
houba



Založen: 22.8.2006
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31 srpen 2006, 18:36    Předmět: Citovat

Tak jo, začnu to chlazení zkoumat podle námětů z 2T. A co ta spotřeba ? Kolik vám RC 600 žerou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pátek 01 září 2006, 07:06    Předmět: Citovat

Dej pak vědět, co jsi vyzkoumal.

Mně RC žere tak od 3 do 6l / 100km, podle stylu jízdy. Když jedu dálku třeba za jawkou (furt tak kolem 90-100km), tak mi to jezdí za 3l. Průměr kolem 5ti l.
Co vím, tak Rolda říkal, že jezdí na Nordwestovi za 4l, Hyhla na RC6oo taky, jen Libkin si stěžoval, že 7l na 100km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SniperDave
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 01 září 2006, 20:18    Předmět: Citovat

Me taky zere dost,coz je nadrz na 150 km = 6.6..., ale je to asi tim,ze se jeste ty motorky "bojim" a radim dost casto a hlavne pul cesty jezdim v terenu.Takze bych si na nic nemel stezovat:)?

jinak s chlazenim jsem na tom podobne,uz mi voda bublala,ale vetraky neseply a to mam ozkousene z varne konvice,ze pri 100 stupnich sepnout.Nebo se mi stalo,ze voda byla tak tepla ze mi 3 deci vytekly(teplomer moc neukazoval),voda se pri tom nevarila a vetraky opet neseply.Ale ono to stim je slozity,kdyz naleju cerstvou vodu,ovzdusim to.Tak se to ani neohreje skoro,ale kdyz tomu dam cocu a vylezeto vys,mam problemy,aby se to schladilo a pak se to jenom zhorsuje.Pa to nakonec rozeberu a doleju zas vodu.Jinak jezd vazne skvele,nemuzu si ji vynachvalit

jinak otazka mimo.Sla by prihlasit/zaregistrovat,kdyz je z dovozu,bez TP,EM?
Návrat nahoru
Marco39



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov

PříspěvekZaslal: neděle 03 prosinec 2006, 18:41    Předmět: Citovat

Jezdím na Gileře RC600C 6 let ... S ventilátorama to mám taky stejný ... když je venku teplota nad cca 28 C a jezdím po městě ..tak taky dost často spínaj ... Ale zatím to nijak neřeším ..páč motor jsem zatím neuvařil a teplota se drží na budíku cca 2 mm před červeným polem ... tak že to je ok .......Důležité je že spínaj a chladí good ...
No a spotřeba tak ta je ...nejmíň si to vzalo 5,2 l a nejvíc 6,2 ..měřil jsem to pokaždé při tankování ..po dobu 2 let ! Mám to dokonce zapsaný v mým provozním manuálu .... good Ale většinou to bere 5,5 l .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAX
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 05 leden 2007, 20:10    Předmět: Citovat

cose týče spotřeby na mém RC Rku tak jsem celkem mile překvapen.měřil jsem jí jenom jednou(to protože mi nejde tacho. Very Happy )a to sem jel s přítelkyní po šumavě.Když jsme vyjížděli dal jsem plnou.Nijak jsem jí ale netočil,jeli jsem tak normálně.Doma jsem naší trasu změřil podle mapy,dobral plnou a došel jsem k tomu že mi moje gilerka sežrala jenom 4,9/100Km!! Very Happy No a ventilátory už jsem taky řešil.Když jsem si Rko přivezl,zjistil jsem že čilo na chladiči je v pr... motorka vařila a voda letěla přepadem.tak jsem koupil čidlo který by mělo spínat o pár stupnů dřív.Spíná,ale nemůžu se ubránit tomu,že než sepne tak trocha vody jako se dostala ven přepadem!Tak mě napadá,jestli bych nemoh mít špatný víčko.ale to su uvidí až v létě,dal jsem tam to čidlo až na podzim.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist