Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Využití nádrže Nordwest a RC600C

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radar



Založen: 3.6.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: pátek 18 leden 2008, 07:15    Předmět: Využití nádrže Nordwest a RC600C Citovat

Hoši taky máte takovou špatnou zkušenost s využitím nádrže na Nordwestu a RC600C? Totiž nádrž má 12 litrů ale nikdy se mi nepovede vyčerpat víc jak cca 8 litrů benzínu. Je to proto protože dno a spodní část nádrže je níž než plovák karburátorů. Tudíž když se benzín z nádrže vyčerpá na uroveň karbeců tak už přestane samovolně samospádem stékat do karbecu a motor bohužel chcípne jako kdyby došel benzín i když v nádrži jsou ještě minimálně 3 litry. Pěkně mě to štve Mad protože s 12ti litrovou nádrží bych měl teoretický dojezd při spotřebě 6litrů/100km asi 200km ale takhle musím tankovat každých 120km což je pěknej opruz Sad . Nevíte někdo jak tomu předejít? Napadlo mě tam dát nějaké malé podtlakové čerpadlo paliva (něco takového používá například KTM LC4) nebo z něčeho podobného. Je to fakt blbý sebou neustále vozit 3 litry paliva který vím že nikdy nepoužiju, u benzinky jsem pečenej vařenej a když cestuju na nějakou delší vzdálenost pomalu abych si předem zjistil kolik je po cestě benzinek a v jaké vzdálenosti Crying or Very sad . Napadá někoho nějaké rozumné řešení???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra



Založen: 21.6.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: středa 30 leden 2008, 21:27    Předmět: Citovat

Nevím co ti to blbne. Myslím, že motor si ten benzín natáhne.Máš povolený ventil na levé straně nádrže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lybor



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: nivnice

PříspěvekZaslal: středa 30 leden 2008, 21:52    Předmět: Citovat

je pravda že s tím nemám taky problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radar



Založen: 3.6.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 31 leden 2008, 10:00    Předmět: Citovat

Ondra, lybor> To znamená že můžete vyjet nádrž normálně až do prázdna? Hm zajímavý no uvidím ještě jak se bude v tomhle směru chovat RC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marco39



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov

PříspěvekZaslal: úterý 05 únor 2008, 23:11    Předmět: Citovat

No já běžně najedu se svojí RC cca 180 km a pak u pumpy tankuju kolem 10,5 l . Jo a ventilek mám otevřený pořád na rezervu, tak jestli tam není nějaký výdup u tebe , ale čert ví .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuki



Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: sobota 16 únor 2008, 20:32    Předmět: nádrž Citovat

Dělal jsem rozvoďák, nádrž byla dole a tak mi to nedalo abych se nepodíval na ten tvůj "nevyčerpanej benzín". Postavím RC rovně, kohout na rezervu, přepoušťák samo otevřenej, vypouštím co se dá. Tak zbylo tam na "namočení ruky" nic víc. Ale zítra se budu hrabat ve druhým RC, už dlouhou dobu prý blbne a nejede. Podle mě je to přívod benzínu, tak to rozdělám znovu a když to bude 2x vylitý skoro do sucha, máš někde krpu. Dám vědět jak to dopadlo. Čau Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuki



Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: neděle 17 únor 2008, 19:57    Předmět: nádrž Citovat

Tak mám druhý RC v kopě. S nádrží to samý, po vypuštění a přepuštění zbude na dně opravdu trocha. Ale mám perličku: RCjelo 3min a zhaslo. Nemělo benzín,nádrž plná.V kohoutu je sítko a pod ním trubička (aby zůstávala rezerva v nádrži). Ta se přes osazení v kohoutu posunula dovnitř a přivřela nepatrně výpustný otvor. Závada jak prase. Druhá: přepoušťák už netěsnil a dost crčel kolem kolečka ven. Vyměnili jsme o kroužek a benzín to dává o sto šest. Kombinace těchto dvou prkotin udělá až neuvěřitelný problém. Oprava za 3,50, ale toho času. Mějte se všichni,už ať se oteplí a můžem do toho prásknout. čau.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radar



Založen: 3.6.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: neděle 17 únor 2008, 23:34    Předmět: Citovat

Hmm tak nevím možná to je jenom špatným zapojením hadiček ještě se na to mrknu a vyzkouším to. Taky se mrknu na RC jestli to tam nemám zapojeno jinak než na Nordwestu, ale jak to funguje tam zatím nevím ještě sem s ní nevyjel ani jednu nádrž Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist