Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Bodový systém - co vy na něj?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> Aneb co se nikam nevešlo - plkání, keci, a další činnosti...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: neděle 18 červen 2006, 23:42    Předmět: Bodový systém - co vy na něj? Citovat

Jelikož čas ČÉ (1.7.2006) se kvapem blíží, dovolil jsem si setřídit nejdůležitější přestupky a jejich "ocenění". Odměny jsou fakt hustý.

http://gilera.xf.cz/texty/bodovy_system.html

Takže bacha... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilera moto rider - RC600
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 19 červen 2006, 17:30    Předmět: Bodový systém Citovat

Nedávno jsem měli v práci školení jako řidiči referenti - ohledně bodovýho systému. Hustý! Ale mám na to svůj názor a nebojím se systému.

Jednak je policajtů na silnicích hrozně málo, a nemyslím si, že by začali nějak rapidně přibývat. Jenom zapátrejte v paměti jakým způsobem jezdíte a kdy vás zastavěj a pokutujou. Všeobecně jezděj lidi na silnicích jak hovada - téměř všichni - a policajti nikde. Takže objektivně vzato bych byl (z hlediska bezpečnosti) pro další radikální zpřísnění postihů a kontrol!

Každopádně se mi ale nelíbí odstupňování - nebudu to rozepisovat, každý si to může přečíst jinde. Ale přijde mi, že často za úplný banality můžu nasbírat mraka bodů a za postatný věci často ne o mnoho víc.

Zásadně nesouhlasím s celoročním svícením. Absolutně klesá bezpečnost na silnicích pro všechny ostatní (než osobní a nákladní auta).

No a jinak - autem jezdím relativně slušně a nedělá mi problémy předpisy dodržovat.

Na motorce nasbírám každej den do práce 50 trestnejch bodů (kdyby mně sledovala Policejní helikoptéra), né že bych jel vyloženě jako prase, ale prostě na motorce je to úplně jiný. Kdbych měl dodržovat předpisy, tak nechápu proč bych neměl místo motorky jezdit jen autem. Za prvý, když k něčemu dojde, odnesuto hlavně já (i cizí vinou). A za druhý. Když se prostě vejdu, nebo když vidím, proč bych nepředjížděl přes dvojitou plnou, nebo zebry, ty jsou většinou na předjíždění ideální. 50km v h (nebo mí'n) to se v některých přehledných místech vydržet nedá. Když je kolona pomalu jedoucích aut, tak ji předjedu kudy to jde - od čeho mám motorku. SPZ mám nečitelnou a případné p. hlídce bez potíží ujedu.
Zrovna někdy minulej tejden jsem předjel policejní Octavii přes plnou čáru a v obci, kdy jsem tam měl asi 90km/h a ani se za mnou nerozjeli - zřejmně rozumní. A i kdyby - nemají šanci. Navíc RC umožnuje projet kudykoliv. Vyjedu a projedu víc než projdu pěšky Razz

Nechci tímto rozhodně nabádat pro nedodržování předpisů - jak píšu, na silnici je to už tak o život. Takže každý musí jezdit jak se cítí. Doporučuju si natrénovat intenzivní brzdění, rychlý úhybný manévry a tak. I v případě, že chcete jezdit podle předpisů - člověk nikdy neví. Za mlada jsem jezdil závodně motokros, mám 18let praxe v řízení moto, x krát jsem moto položil. Měl jsem už i několik karambolů s auty, i vážnější zranění. Ročně najezdím na moto průměrně 20t km. Takže zkušenosti jsou. Ale uvádím svůj názor. Na motorce sám vyhodnocuji bezpečnost situace a předpisy nerespektuji. Ani nehodlám

Vlastním úžasnou Gilerku RC600 (ideální a spolehlivej stroj pro každodenní použití) a Ducati Monster 750

Italům zdar - Gilera rulezzz!!![/b]
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> Aneb co se nikam nevešlo - plkání, keci, a další činnosti... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist