Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Teplý starty

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pettas



Založen: 2.7.2006
Příspěvky: 158
Bydliště: Ořechov

PříspěvekZaslal: pondělí 29 leden 2007, 23:04    Předmět: Teplý starty Citovat

Zdarec

tak už mám xrt v kupě ale pořád teplý nestartuje, mě napadá vám co to startuje teplý jakou mate svíčku, a směs?? A nemuže to dělat hladina karbecu?
Vím že všeobecně dochazí ke vypařování benzínu za tepla ale todle se mě nezdá, že by se to nedalo natočit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra



Založen: 21.6.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pondělí 02 duben 2007, 17:00    Předmět: Citovat

Jestli to nemáš moc bohatý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dodo.st



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: stredne slovensko

PříspěvekZaslal: sobota 19 květen 2007, 21:18    Předmět: Citovat

Asi mame rovnaky problem mne od stvrtku tiez tepla nestartuje. Sviecku mam NGK aj 9 aj 8 s osmickou za studena drapne na prvu. No ako sa zohreje koniec ani nekopne. Iskra je zufala, takze v pondelok planujem do servicu zmerat zapalovanie a inducku.
Ak si na nieco prisiel tak napis. Ja som karbec pat krat demontoval vycistil a nic. Bohatost zmesy som vyskusal vo vsetkych moznych polohach. Fakt uz neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pettas



Založen: 2.7.2006
Příspěvky: 158
Bydliště: Ořechov

PříspěvekZaslal: pondělí 21 květen 2007, 06:51    Předmět: Citovat

Zdar
no ja m ěl taky problémy měnil sem co se dalo, a kroutil taky s e vším a nakonec sem zjistil že na startér je potřeba mít nabitou ÚPLNĚ baterku jinak to nerozmotá Sad jinak směs mám tak 2,5-3ot a jehly 2 zářez od spodu, a studená chyta bez sytiču
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dodo.st



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: stredne slovensko

PříspěvekZaslal: pondělí 21 květen 2007, 20:37    Předmět: Citovat

Stravil som nedelu s meracim pristrojom v ruke. Ku podivu som to rozchodil, uz uz som zhrnal peniaze na zapalovanie od Ignitechu maju to 20km od nas. Ale k veci. Baterku som kupil novu (na radu "odbornika") podla mna zbytocne. No ale mam novu Smile Podla mna bol prvotny problem v pripchatom karburatore. Prvotne sa zavada prejavovala tak, ze isla "pridusene" proste nieco mi na nej vadilo, na zvuku. Potom zacala skapinat kedy sa jej chcelo. Startovala cim dalej tym horsie. Nakoniec som ju dotlacil ku kamaratovi a tam som ju startoval cez kable, s totalne vymlatenou baterkou (preto som kupil novu) . Skoncila v garazi.
S novou baterkou som vycistil karbec a nastavil mix skrutku na 1,5 niekde som nasiel, ze ma tam byt 0,5 - 1,5 (neskor sa ukazalo ze toto je pre RC) Ani neskrtla. Dal som sviecku s tepelnou hodnotou 8 a o cosi zmensil odtrh. Startovala ako diva, ale iba studena.
V noci som bol na nete a v nedelu som nabity informaciami isiel hladat zavadu. Zapisoval som namerane hodnoty a konzultoval s kamaratom. Nakoniec som to poskladal upravil bohatost zmesi na -3 ot. a ako pises chytila takmer bez sytica. Este som jej predkopol bez iskry takze chytila na prvu. Zohrial som ju a s malu dusickou vypol a skusil zastartovat, pecka chytila, zopakoval som to a chytala bez zavahania. Skoro som od radosti vyletel z koze. Investicia do zapalovania by mi urobila skrt cez rozpocet.
Tak ze dik za rady, tie tri otacky som vycital tu na fore.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pettas



Založen: 2.7.2006
Příspěvky: 158
Bydliště: Ořechov

PříspěvekZaslal: pondělí 21 květen 2007, 22:44    Předmět: Citovat

tak jsem rad ze jede:) ja sem tedka taky to rozjel a jaksi to divne takokuje mno budu jeste laborovat, ale mam tam jinekj lauf. na starter chyta ale musim mezitim prasknout heftem trosku ale chytne, dneska sem najezdil tak 120km a snad dobry sice obcas chcipne na krizovatzce ale pak naskoci zase, ale myslim si ze vse dela spatne nastavenej karbec a baterka slabsi,zitra skusim mrknout na svicku jakou ma barvu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dodo.st



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: stredne slovensko

PříspěvekZaslal: středa 23 květen 2007, 20:36    Předmět: Citovat

Dnes som to bol prebehnut. So strachom som ju pri tankovani vypol ale na stastie chytila. Nemal som so sebou naradie tak som to cestou neladil. Vsimol som si ze ked na 5. rychlosti pridavam od 3 tis. otacok tak pri prechode cez 4 tis. mi sklbne. Robilo to iba pri prudkom pridani plynu. Ak pridavam s citom tak 4 tis ot. prejde bez sklbnutia. Na ziadnom inom rychlostnom stupni to nerobilo. Pozrem aj ja sviecku a podla farby nastavim bohatost.
Zastavil som sa v servise, za zapalovanie Ignitech chce 4 tis. SK za pracu 500. Slusny chalan. Este cosi, ked som mal otvorene dynamo nevsimol som si tam cievku vybudenia. Ma ju XRT?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pettas



Založen: 2.7.2006
Příspěvky: 158
Bydliště: Ořechov

PříspěvekZaslal: pátek 25 květen 2007, 21:32    Předmět: Citovat

tak uz me XRT slape jak víno!!! nastavil sem od oka karbec směs ,chyta tepla ,studena,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dodo.st



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: stredne slovensko

PříspěvekZaslal: neděle 27 květen 2007, 20:16    Předmět: Citovat

A skoncil si na kolkych zavitoch? Ja som skusil 2,5 to je bohate, za tepla niekedy nechyti. Na 3 je to lepsie. Ale aj tak asi moc bohate, lebo za studena chyti bez sytica. Tak skuska omyl to vyriesi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dodo.st



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: stredne slovensko

PříspěvekZaslal: středa 27 červen 2007, 13:07    Předmět: Citovat

V podstate som tuto temu ukoncil, s konstatovanim, ze dobre zladeny karbec, dostatocne silna iskra a za tepla aj tak chyti iba kedy sa jej chce Smile , Povedal by som, ze problem je v pretoceni starterom, lebo ked som pozoroval rozvody pocas tocenia starterom pohyb nebol plynuly ale miestami sa zastavoval samozrejme nepravidelne. Vo zvuku startera to pocut nebolo. Tak sa domnievam, ze bude nieco s volnobozkou, do toho sa ale pustim az po sezone. Ak niekto o tom nieco vie, pripadne ma fotodokumentaciu budem rad ak ju poskytne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan



Založen: 5.6.2006
Příspěvky: 96
Bydliště: Martin - Slovensko

PříspěvekZaslal: sobota 16 květen 2009, 17:49    Předmět: Citovat

Pozrite na to video, pekne dopasovany karbos v nordweste. Vyzera to ako nejaka vyrobena priruba, ktora spaja obidva sacie kanaly do jedneho a do toho vlozeny nejaky slusny karbos a ten displey namiesto pristrojovky. Ked sa chce tak sa daju robit aj zazraky. Ja osobne by som s RC600 ten dvojkomorovy TEIKEI s yamahy xt600 vykopol, na RC600 je aj tak dost malo miesta cez ram na osadenie gumi od filtra do povodneho karburatora. Tak nech vam vsetkym GILERY krasne jazdia Wink , http://www.youtube.com/watch?v=0ZUOb_hk-gs&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aleš VEDRAL



Založen: 25.5.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: sobota 19 červen 2010, 13:16    Předmět: Teplý starty Citovat

Zdravím. tak už jsem myslel, že RC600 prodám, protože byla jízdně stále horší-po delší odstávce nechytala za studena, za jízdy po cca 10km začala škubat, jako by jí docházel benzín, a nedejbože, abych někde zastavil a chcípnul jí(nebo sama). Nastartovat šla jen po výměně svíčky za studenou. Nakonec jsem jí dal poslední šanci a zkusil jsem seřídit ventily. Porod!!! Na youtube mu to jde krásně od ruky, ale on má motor venku! Seřízení na motorce je něco jako gynekologický výkon. Ale asi jsem jeden z nejšikovnějších lidí, co znám Laughing , a po seřízení všech(každý měl jinou špatnou hodnotu) a přidání směsi na 3 otáčky se stal zázrak-jede jako z praku, chytá na brnk. A na delší odstávky mám taky zlepšovák-sundám hadičku odvětrání nádrže a pusou ji natlakuju-karbec se naleje a pak na 2-3 otočení i po 14 dnech. Poslední problém-protékající mrazová zátka v hlavě- vyřešil metalepoxy, ten prozatímně vyřešil i prasklinky a průsak brzdovky z kontrolního okénka přední brzdy. Takže nezoufejte....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majo



Založen: 9.10.2008
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pondělí 21 červen 2010, 08:03    Předmět: Citovat

Zdar tiež mám XRT štartujem ju len cez kic starter.Chytá na prvý šup teplá aj studená. Štartér mám odpojený lebo mi blbne volnobežka. Len zatiaľ jediný problém mám že neviem zohnať centrálny tlmič a predný kotúč z goldfreen mi písali že na taký typ moto nemajú a neviem z čoho by pasoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 4 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist